Logo

Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej

dr hab. Andrzej Czamara

specjalista w dziedzinie fizjoterapii

Kontakt

Alt text

50-038 Wrocław
ul. T. Kościuszki 4
tel. / fax: 71 342 84 67
kom: 662 566 851
kom: 602 695 306
mail: andrzej@czamara-centrum.pl
rejestracja@czamara-centrum.pl

>> Rejestracja <<

Alt textWażne! COVID-19

Regulamin

Cennik usług

O Centrum

Staw barkowy

Staw kolanowy

Staw skokowy

Staw biodrowy

Rehabilitacja sportowa

Ochrona danych

Rehabilitacja stawu skokowego

Nasze Centrum Rehabilitacji mieszczące się we Wrocławiu oferuje kompleksowe usprawnianie po leczeniu operacyjnym uszkodzeń i schorzeń stawu skokowego i po leczeniu zachowawczym. Rehabilitacja stawu skokowego jest realizowana w oparciu o zindywidualizowany program, gdzie za pomocą odpowiedniego postępowania w pierwszej fazie eliminowany jest ból stopy, a następnie przywracane są utracone funkcje lub deficyty ruchowe. Kompleksowa stopy obejmuje zabiegi fizykalne, kinezyterapię, masaż, terapię manualną, PIR(poizometryczna relaksacja mięśniowa), ćwiczenia propriocepcji oraz kinesiotaping. Zindywidualizowana rehabilitacja stawu skokowego jest jedną ze specjalności naszego Centrum Rehabilitacji we Wrocławiu . Pozwala nam to na świadczenie usług fizjoterapii obejmujących następujące rozpoznania lekarskie
● skręcenie stawu skokowego,
● złamanie kostki bocznej lub przyśrodkowej,
● złamanie dwu lub trójkostkowe,
● zwichnięcie kostki,
● złamanie w obrębie stawu skokowego górnego lub dolnego ,
● złamanie w obrębie stopy,
● wady stóp,
● choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego,
● schorzenia i urazy ścięgna Achillesa,,
● złamanie kości piszczelowej i strzałkowej, ,
● amputacja stopy,
● ostroga piętowa,
● paluch koślawy ( hallux)
● wszelkie leczenie operacyjne w obrębie stopy i stawu skokowego

Rehabilitacja stopy i stawu skokowego w naszym ośrodku opiera się na zasadach zgodnych z Evidence Based Medicine, które bazują na dowodach naukowych popartych badaniami naukowymi. Cały proces rehabilitacji stopy i stawu skokowego jest stale monitorowany za pomocą dostępnych narzędzi diagnostycznych. Zapraszamy do kontaktu z rejestracją w celu umówienia się na rehabilitację.

Rehabilitacja stawu skokowego jest procesem etapowym, zależącym przede wszystkim od wyniku badania klinicznego i ostatecznej decyzji lekarza specjalisty, rodzaju i stopnia uszkodzenia struktur stawu skokowego, chorób współtowarzyszących, wyboru leczenia, rodzaju i czasu unieruchomienia. W indywidualnym planowaniu postępowania fizjoterapeutycznego uwzględnia się czas potrzebny do gojenia się tkanek, warunki biomechaniczne miejsca uszkodzenia, stosowanie obiektywnych metod kontroli obciążeń, osobnicze cechy pacjenta oraz cel jaki Pacjent stawia przed sobą i zespołem medycznym.
W pierwszych etapach rehabilitacji stawu skokowego szczególny nacisk położony jest na zabiegi stymulujące proces gojenia uszkodzonych tkanek oraz zmniejszające i znoszące stan zapalny tkanek w obrębie stawu skokowego. Przywracana jest funkcja stawu i całej kończyny dolnej. Stopniowo przywracany jest zakres ruchu stawu skokowego, propriocepcja (czucie głębokie), chód. Ćwiczenia dobierane są starannie odpowiednio do danego etapu rehabilitacji a skala trudności poszczególnych jest stopniowo zwiększana. Kolejno przywracana jest siła mięśni działających na staw skokowy. Dąży się do uzyskania możliwie jak największej sprawności nie tylko stawu skokowego, ale i kończyny dolnej oraz całego ciała.
Indywidualny program usprawniania Pacjenta, dobrany na podstawie obiektywnych metod oceny funkcjonalnej, ma na celu umożliwienie Pacjentowi powrotu do pracy zawodowej i do aktywności fizycznej na poziomie sprzed urazu. W przypadku Pacjentów uprawiających regularnie aktywność sportową na poziomie rekreacyjnym lub wyczynowym, wprowadzane są ćwiczenia o stopniowanej skali trudności, specyficzne dla określonej dyscypliny sportowej.
Kompleksowa rehabilitacja stawu skokowego, oparta na ciągłym monitorowaniu Pacjenta oraz niezwykle precyzyjnej i systematycznej ocenie funkcjonalnej przy użyciu nowoczesnego sprzętu w zgodzie z możliwie najwyższymi standardami ma na celu przywrócenie możliwie jak największej sprawności stawu skokowego.
Oprócz fizjoterapii stawu skokowego w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej prowadzona jest fizjoterapia w ramach leczenia schorzeń i urazów całej kończyny dolnej.